Hírek
2013. Január 30. 10:34, szerda |
Belföld
Forrás: mno.hu
Együtt fejleszt sportautót a BMW és a Toyota
A Toyota és a BMW barátságáról már jó ideje tudunk, azonban mindeddig arról szólt a fáma, hogy az egyik részről hibrid megoldások kerülnek felkínálásra, míg a másik fél dízeltechnológiát oszt meg, azonban a legfrissebb bejelentések szerint sportautós vonalon is együttműködik majd a két gyártó.
A bajorok, illetve a japán autóipari óriás közösen fejleszt sportautót, amely tényt immáron hivatalos közlemény is alátámaszt. Ezenkívül mindkét fél fontos célt tűzött ki magának: 2020-ra tüzelőanyag-cellás rendszert hoznának létre, amely könnyen beépíthető a különféle típusokba. A technológia igényli a hidrogéntartályok, a villanymotorok és a cellák kidolgozását, ahogy az akkumulátorok csiszolgatását is. Az együttműködést meghatározó iratokat a mai nap folyamán írták alá a felek.
![]() |
| Kéz a kézben egy szebb jövőért |
| Fotó: Autó Pult |
A már említetteken túl a könnyű építésű szerkezeti elemek fejlesztésében szintén közösködnek a japánok és a németek, ahogy a célok között a következő generációs lítium-ion akkumulátor megalkotása is szerepel.
Az első lépcsőfok egy megvalósíthatósági tanulmányt takar, amely egy közepes méretű sportautót illetően készül majd el 2013 végére, nyilvánvalóan ennek eredménye alapján derül majd ki, hogy érdemes-e, valamint megéri-e nekilátni a munkának. A kompozit anyagok, valamint a szénszál erősítésű műanyagok ugyancsak fontos elemét képezik a közös feladatok sorának – ezeket persze nem kizárólag a sportmodell számára fejlesztenék, hanem számos típushoz használnák a későbbiekben.
Ezzel együtt érdekes az a bejelentés, hogy a BMW újabb partnerek után is kutat a tüzelőanyag-cellás rendszerek fejlesztésével kapcsolatban. Persze érthető, hogy a nagy költségekkel járó vállalkozás akár hosszabb távon is akkor lehet jövedelmező, ha a kifejlesztés költsége rengeteg irányba oszlik, azaz minél több eladott autóra bomlik. Ennek ellenére a Toyota is elkötelezett a technika mellett, épp ezért érdekes fordulat, hogy a bajorok a Nissan/Renault és a Ford felé nyitnak. Úgy tűnik, hogy eddig még soha nem látott mértékű, globális összefogás újíthatja meg a jövő közlekedését.
![]() |
| Miközben a Toyota nagy célok felé száguld, a BMW más irányokba is kacsintgat |
| Fotó: Autó Pult |
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.


