Hírek
2021. Szeptember 04. 08:55, szombat |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Ismét nagy drogfogás, újabb bandára csapott le a rendőrség - VIDEÓ
Több mint 100 ezer adag, közel 300 millió forint értékű kábítószer piacra kerülését akadályozta meg a rendőrség akciósorozatával.
A rendőrség idén januárban olyan információk birtokába jutott, hogy S. Sándor feltehetően nagy mennyiségű marihuánát fog átadni valakinek Budapesten. A gyanú szerint a férfi a kábítószert a horvát-magyar G. Igortól szerezte be. Január 29-én a rendőrök akciót szerveztek és Budapesten elfogták S. Sándort, aki egy mélygarázsban egy nagy fekete táskában 22 kilogramm marihuánát adott át K. Krisztián számára. S. Sándor autójában 7200 eurót és egy rejtekhelyet találtak, amiben a marihuána lehetett. Az elkövetői körhöz köthető járműben további 61 kilogramm marihuána volt. Mindkettőjüket kábítószer-kereskedelem gyanújával hallgatták ki, S. Sándor letartóztatásba került, K. Krisztián bűnügyi felügyelet alá – közölte a rendőrség.
A nyomozók beazonosították V. Gergőt is, aki a gyanú szerint szintén G. Igortól szerezte be a kábítószert jelentős mennyiségben, továbbértékesítésre.
V. Gergőt és testvérét, V. Tamást szeptember elsején este azt követően fogták el Budapesten, hogy nem sokkal korábban két férfinek adhattak el kábítószert. A Diósdon elfogott T. Barnabásnál 148, THC-t tartalmazó olajos fiolákat találtak. A másik férfit, B. Ottót Budapesten fogták el, ruházatából 20 gramm zöld növényi származék került elő.
A testvérek autójában több mint másfél millió forint, egyikük lakásában 40 gramm marihuána és további ötmillió forint volt. A nyomozás megállapította, hogy a jelentős mennyiségű kábítószert egy külön, a deponálásra használt autóban is tárolták. A tárolásra használt autóból öt nagy sporttáskában összesen 27 és fél kilogramm növényi származékot (cannabiszt), az elkövetői körhöz köthető ingatlanokban további 750 gramm marihuánát és THC-t tartalmazó olajkoncentrátumot, valamint az azok továbbértékesítéséhez szükséges eszközöket találtak – fejtette ki a rendőrség.
A testvérpárt a nyomozók kábítószer-kereskedelemmel gyanúsítják, kihallgatásuk során nem tudtak olyan jövedelmet igazolni, amely indokolná magas életszínvonalukat. Mindketten bűnügyi őrizetbe kerültek, a nyomozók előterjesztést tettek letartóztatásuk indítványozására az ügyben illetékes ügyészségnél.

T. Barnabást és B. Ottót kábítószer birtoklással gyanúsítják a nyomozók, ők szabadlábon védekezhetnek.
A KR NNI által keresett G. Igort a podgoricai bűnügyi rendőrség augusztus 27-én Montenegróban elfogta. Jelenleg kiadatási őrizetben van.
A rendőrség a fenti akciósorozatával több mint 100 ezer adag, közel 300 millió forint értékű kábítószer piacra kerülését akadályozta meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
