Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2018. Május 27. 18:09, vasárnap | Belföld
Forrás: forrás: Kossuth Rádió Vasárnapi Újság/hirado.hu

Kásler Miklós: Kiemelt cél a népegészségügy erősítése

Kásler Miklós: Kiemelt cél a népegészségügy erősítése

Megerősítené az alapellátást, tisztázná az orvosok jogi viszonyait és a népegészségügyre helyezné a hangsúlyt Kásler Miklós az emberi erőforrások minisztere.

Az életem eddig részében emberekkel foglalkoztam egy nagyon súlyos betegség gyógykezelésével és most ugyanazt folytatom, kiterjesztve, mert a tevékenység központjában nemcsak az ember egészsége van, hanem mindez ami emberré teszi az embert – mondta Kásler Miklós a Kossuth Rádió Vasárnapi Újság adásában.
Arra a kérdésre, hogy felkészült-e a politikai támadásokra, úgy válaszolt, mindenkitől várja az észrevételeket, javaslatokat.

„Ígérem hogy mindenkit végig hallgatok, és csak arra tudok reagálni, amink van tartalma, felhasználható mondanivalója, amely az értékek megteremtéséhez hozzájárul” – fogalmazott.

Az egészségügy és oktatás ügyéről elmondta, hogy évtizedes szlogen, hogy rendbe kell tenni ezeket a területeket, ami abból is következik, hogy az élet megy tovább, a fejlődés töretlen. Véleménye szerint azokra magyar és európai értékekre kell támaszkodni, amelyeket az idő megszűrt.

„Vannak olyan értékek, amelyek csak a magyar kultúrában, történelemben és hagyományokban léteznek. Az értékalapú továbblépés a megoldás erre a helyzetre és akkor azt lehet mondai, hogy a divatos, átmeneti állandóan változó viszonyok közül lesz egy arkhimédészi fix pont, amire tudunk építkezni.”

Előtérben a sürgősségi ellátás és a kórházi fertőzések

Részletesen beszélt az egészségügyet érintő terveiről. Elsődleges szempont a sürgősségi betegellátás megerősítése, valamint a kórházi fertőzések kezelése.
„Mindkét területen már előkészületeket tettünk és van elképzelésünk mit tudunk gyorsan meglepni,” – fogalmazott. A népegészségügy is nagyobb hangsúlyt kap az új kormányban mert az életminőségre is kihatással van, a családok életére, a gyerekvállalására.

Azokban a betegségcsoportokban, amelyben a legmagasabb a halálozási ráták, nemzeti programokat indítana az országos intézetekre támaszkodva. Ezek között a keringési-, mozgásszervi betegségeket valamint az onkológiát emelte ki.
A kórházi fertőzésekről elmondta, hogy ez nagyon összetett a probléma, nehéz egységes választ adni, mert rendkívül eltérések vannak az egészségügyi intézmények között. Meg kell nézni, hogy a feltételek hiányáról, vagy pedig az orvosi szakma szabályainak be nem tartásáról van-e szó.
Az Országos Onkológiai Intézet korábbi főigazgatója szeretné megerősíteni és a mindennapok szerves részévé tenni a modern technika eszközeivel a magyar kultúrát. Az értékek közvetítése, nemzeti értékek átadása, az oktatásban, ezekhez kell visszatérni. A zenének és a képi oktatásnak is nagyon fontos szerepe van, követve a gyerek fejlődését.

Kiemelte, a digitalizáció és a nyelvoktatás fontosságát, valamint az elektronikus tankönyveket szükségességét.

Arra a kérdésre, hogy miniszteri kinevezése óta kivel tárgyal, úgy felelt, hogy jelenleg az ismerkedik a szakterületekkel, elsősorban azokkal a területekkel amelyeket a legkevésbé ismer.

„Látogatóim közül a legkevesebb az orvos, mert ezt a területet viszonylag jól ismerem. Úgy érzem, hogy sikerült már egy képet kialakítani a jelenlegi helyzetről, amely nem annyira kedvezőtlen, mint ahogy azt nagyon gyakran elhangzik sok területen az alapvető értékek lerakása megtörtént, így könnyebb lesz építkezni,” – fogalmazott.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.