Hírek
2013. Február 06. 10:39, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Kihelyezett frakcióüléssel kezdi a Jobbik is a tavaszi ülésszakot
Szerdától két napon keresztül a Heves megyei Demjénben tart évnyitó frakcióülést a Jobbik - jelentette be az ellenzéki párt elnök-frakcióvezetője szerdán, Budapesten.
Vona Gábor tájékoztatása szerint szerdán az ő helyzetértékelő előadásával kezdődik a parlamenti képviselőcsoport ülése, ahol ismerteti az Országgyűlés tavaszi ülésszakára vonatkozó elképzeléseit is.
Vona Gábor álláspontja szerint a jövő héten kezdődő parlamenti ülésszak alatt három témára kell plusz energiát fordítania a Jobbik frakciójának: a gazdasági fordulatra, vagyis a párt Hét vezér tervének "kibontására"; az egészségügy helyzetére és a közbiztonságra, annak is a helyi szintű megerősítésére.
Vona Gábor közölte, csütörtökön négy témakörről tart vitát a Jobbik-frakciója: a Dunai vízszabályozás lehetőségeiről, a rezsicsökkentés folytatásának "számukra kívánatos formáiról", a köz- és felsőoktatás válságáról, valamint a nyugdíjasok helyzetéről, mert ebben a társadalmi rétegben a Jobbiknak "le kell dolgoznia a politikai támogatói hátrányát".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
