Hírek
2011. Július 19. 07:21, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Visszakapják Fő terüket a szentendreiek
Napokon belül birtokba vehetik Szentendre Fő terét a városban élők és az odalátogató turisták.
A felújítási munkálatok áprilisban kezdődtek 900 millió forintos Európai Uniós támogatással. Az azóta eltelt időben felszedték a kockaköveket, helyettük újakat, tartósakat raktak le. Összesen 6000 négyzetméternyi közterületen cserélik ki a burkolatot, miközben számos jelentős városi intézménynek otthont adó épület is megújul.
Július utolsó hetére eltűnnek a szentendrei Fő teret ma még körülvevő paravánok, így a Duna-parti barokk belváros egy lépéssel közelebb kerül a teljes megújuláshoz. A rehabilitációra összesen több mint egy milliárd forintot fordíthat Szentendre, amelynek jelentős részét az Új Széchenyi Terv pályázata biztosítja. A területet hivatalosan augusztusban adják majd át egy nagyszabású ünnepségen, a Szentendre Éjjel-Nappal Nyitva Fesztivál keretében. A látogatók és a helybeliek a következő hetekben ismerkedhetnek a Fő tér új kövezetével, és kipróbálhatják annak tartósságát, járhatóságát. Az „üzempróba” után aztán elkészülhet a végső, színezett fedőréteg is.
Amíg a Fő tér ismét élettel telik meg, a munkálatok folytatódnak a belváros többi pontján. A térre vezető, kereskedőiről, éttermeiről, cukrászdáiról és kávézóiról híres Dumtsa Jenő utcában például elbontják a járdákat, és az utca közepére kerülnek a vendéglátóipari egységek teraszai. Ilyen megoldással egyébként főként nyugat-európai nagyvárosokban találkozni. A Jókai utca torkolatánál a ligetes rész is megújul; a meglévő és új fákat felhasználva kisebb liget, árnyas pihenőhely születik a város közepén.
Ugyancsak felújítják a Művészet Malomként ismert, egyedileg jegyzett műemlék épületet. Ennek belső kertjét is rendbe hozzák, sőt egy kisebb fákkal is beültethető tetőteraszt alakítanak ki, miközben a jelenleg is felújítás alatt álló Turisztikai Információs Központ épületében egy modern információs és technikai eszközökkel felszerelt turisztikai centrum talál majd otthonra.
OrientPress Hírügynökség
Kép: szentendre.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
